Kino Turizmas

Vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, TV laidos ir reklamos įkvepia žmones atrasti vietoves mieste, kuriuose buvo filmuojama. Tai puikus būdas žiūrovams pasijusti filmo dalimi, sužinoti apie filmavimo vietas, kas vyksta užkulisiuose.

Pirmieji kino turizmo maršrutai Vilniuje buvo pristatyti 2016 m., po sėkmingo BBC televizijos serialo „Karas ir taika“, kurį režisavo Tom Harper, pristatymo. Pagal Levo Tolstojaus romaną sukurta istorija daugiausia buvo nufilmuota Vilniuje ir jo apylinkėse. Didžiosios Britanijos ir JAV žvaigždės Lily James, Paul Dano ir James Norton sukūrė pagrindinius Natašos Rostovos, Pierre’o Bezukovo ir Andrejaus Bolkonsky vaidmenis. Lietuvos sostinė buvo puikus pasirinkimas kino kūrėjams, atsižvelgiant į nuostabias scenografijos vietas. Maršrutą pristatė tuometinis Nacionalinis turizmo departamentas.

Tarp populiariausių filmavimo vietų yra Vilniaus senamiestis ir Fabijoniškių rajonas, kuriame buvo filmuotas HBO serialas – „Černobylis“. Lietuva buvo puikus pasirinkimas filmuoti šį seialą, nes svarbi jos istorijos dalis persipynusi su Sovietų Sąjungos istorija. Vienas iš pagrindinių uždavinių buvo šias vietoves paversti sovietmečiu. „Jie tapo Europos dalimi, nuėjo ilgą kelią ir tai buvo grįžimas atgal, renovacijų pasendinimas“, – spaudai pasakojo laidos kūrėjas Craigas Mazinas. Vilnius yra populiari filmavimo vieta, o „Černobylis“ – vienas didžiausių iki šiol čia vykusių projektų.

Maršrutas ir privačios ekskursijos: kur atgijo Černobylio HBO miniserialas

Be to, patariame užsisakyti ekskursiją po Ignalinos atominę elektrinę, kurioje buvo filmuojamos Černobylio scenos. Tai yra 2 valandos kelio automobiliu nuo sostinės Vilniaus, tikrai verta!
Privačios ekskursijos: Ignalinos atominės elektrinės privačios ekskursijos 

Nors Lietuva nėra monarchinė valstybė, dar visai neseniai galėjote pamatyti imperatorienę, vaikščiojančią Vilniaus gatvėmis. HBO filmuotas serialas „Jekaterina Didžioji“ sukūrė  XVIII amžiaus imperatoriškosios Rusijos, Sankt Peterburgo įvaizdį.

Sriale daugiausia dėmesio skiriama Jekaterinai Didžiajai, kurios vaidino  „Oskarą“ laimėjusi aktorė Helen Mirren. „Mane labai jaudina galimybė įkūnyti moterį iš istorijos, kuri užgrobė ir tada turėjo didelę galią. Ji perrašė moters valdymo taisykles ir jai pavyko pridėti žodį „Didžioji“ prie jos vardo “, – sakė Helen Mirren „ The Mirror “.

Taigi, jei esate kostiuminių dramų ir istorinių serialų gerbėjas, pats laikas aplankyti Vilnių ir asmeniškai pamatyti ekrane pavaizduotas vietas.  Kūrėjai leido mums nukeliauti laiku į XVIII amžių ir pažvelgti į Rusijos rūmų grožį. HBO mini serialas „Jekaterina Didžioji“ daugiausia filmuotas miesto centre, o rodomi objektai nėra labai toli vienas nuo kito. Tai gali būti puikus pasirinkimas linksmai vienos dienos kelionei per Jakaterinos Vilnių.

Daugiau informacijos apie ekskursijas po filmavimo lokacijas.

Detektyvinių romanų gerbėjai, rekomenduojame žiūrėti „Jaunasis Valanderis“ (angl. Young Wallander), „Netflix“ vieną perkamiausių Henningo Mankello romanų ekranizaciją. Šešių serijų serialo veiksmas vyksta šiuolaikinėje Švedijoje, bet… ar žinojote, kad jis buvo nufilmuotas tik Vilniuje?

„Netflix“ nusprendė filmuoti Vilniuje dėl įvairių miesto ir gamtos aplinkybių: daugiabučiai Šeškinės rajone yra itin kinematografiški, aštuntojo dešimtmečio pabaigoje pastatyti sovietų režimo, graži apylinkių aplinka sujungta su atviromis erdvėmis ir įspūdingomis panoramomis. „Vilnius jau pelnė tvirtą kinui draugišką miesto reputaciją, siūlantis išskirtines vietas, tai buvo pagrindinis motyvas filmuoti „Jaunąjį Wallanderį“. Vilnius dėl savo  potencialumo, įvairių kraštovaizdžių ir aplinkos yra puikus fonas švediškam pasakojimui“, – atkreipė dėmesį „Netflix“ partneriai.

Taigi, pasiruoškite sekti mylimą švedų detektyvą Vilniaus gatvėmis: Sekite „Netflix“ jaunojo Wallanderio pėdsakais Vilniuje.

Ir dar daugiau tiems, kurie mėgsta tyrinėti miestus patiems. Jei esate tikras kino mėgėjas, pažiūrėkite į šį Vilniuje nufilmuotų filmų leidinį, kuriame rasite net 12 filmų ir TV serialų maršrutus, mėgstamas aktorių ir komandų vietas bei 20 populiariausių filmavimo vietų. Vilnius ekrane. 20 populiariausių filmavimo vietų

Visi žinome, kad kiekvienas filmas užfiksuoja specifinį ir unikalų miesto vaizdą. Šiek tiek padedami filmų kūrėjų, dabar turime galimybę keliauti ne tik vietomis, bet ir laiku. Tiems, kurie norėtų pažinti mūsų gražią šalį, valstybinė agentūra „Lithuania Travel“ 2021 metais paruošė 10 lietuviškų filmų maršrutų sąrašą jūsų kelionei po karantino. Skaityti daugiau: 10 lietuviškų filmų maršrutų (pastaba: lietuvių kalba)

Įdomaus kinematografiškojo Vilniaus tyrinėjimo!

This site is registered on wpml.org as a development site.