Vilniaus mero kvietimas

Mieli vilniečiai ir sostinės svečiai,

Būdamas senas ir ištikimas kino gerbėjas, ypač – lietuviško kino, negaliu kalbėti objektyviai. Mano mintis veikia ir visada veiks didelė pagarba ir meilė lietuviškosios kino mokyklos kūrėjams, mūsų aktoriams ir režisieriams, mūsų senajai gerajai kino tradicijai.
Juolab džiugu, kad ši tradicija, atlaikiusi laiko išbandymus, tęsiasi – ir tęsiasi naujais, savitais aukšto meninio lygio filmais. Į Lietuvos kino industriją atėjo ir nuolat ateina daug talentingų žmonių, o to atėjimo rezultatas – nuolatinės premjeros, nuolatinės žiūrovų eilės prie bilietų kasų kino teatruose.
Džiaugiuosi, būdamas vienas iš tų, nuolat lankančiųjų kino teatrus ir besidžiaugiančių, kad lietuviškas kinas gyvuoja. Džiaugiuosi, kad žiūrovų dėmesys kinui tebėra didelis ir tikras – naujų filmų išėjimas į ekreaną, kino festivaliai, kūrybiniai susitikimai su mūsų kino kūrėjais dažnai virsta anšlagais, ir tai reiškia viena: kinas Lietuvoje neužleidžia savo pozicijų.
Nuoširdžiai linkiu, kad taip būtų ir ateityje – kad ši meno šaka ir toliau trauktų šimtus ir tūkstančius gerbėjų, kad kinas, būdamas viena iš demokratiškiausių meno sričių, būtų prieinamas ne tik Vilniaus, bet ir kiekvieno Lietuvos miesto ir miestelio žiūrovams. Kad gerai jaustųsi visi, įsukti į kino sūkurį, – jo kūrėjai, platintojai, žiūrovai.
Vilniaus kino biuras visuomet pasiruošęs padėti, kad filmavimai mieste vyktų sklandžiai ir sėkmingai. Linkiu kuo geriausios kloties visiems ir kiekvienam, kuriančiam neabejotinai vertingą, neabejotinai reikalingą ir svarbų dalyką – seną gerą lietuvišką kiną!

Remigijus Šimašius
Vilniaus miesto meras

This site is registered on wpml.org as a development site.