Paieška

naujienos

„Crew United“, pirmaujanti internetinė platforma, jungianti virš 44 000 kino profesionalų visoje Europoje, pradeda veiklą Lietuvoje ir siūlo Lietuvos kino industrijos atstovams jungtis prie globalaus profesionalų tinklo. Ši itin reikšminga plėtra žymi svarbų vokiečių kompanijos veiklos etapą, skatinantį Lietuvos ir Europos audiovizualinės pramonės bendradarbiavimą ir kooperaciją.

Lietuva – kvalifikuotų kino profesionalų šalis

Jau daugiau nei 27 metus „Crew United“ yra Europos filmų kūrėjų bendruomenės telkimo lyderė. Tai platforma, leidžianti prisistatyti ir parodyti savo filmografiją, užmegzti ryšius su naujais talentais ir laisvai samdomais specialistais, aktoriais ir prodiuserinėmis kompanijomis, plėsti savo profesinį tinklą.

Kino pasaulyje gerai žinoma platforma „Crew United“ šiandien plečiasi dar 5 šalyse Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Rumunijoje bei Lietuvoje, su specialiai pritaikytu, lokalizuotu turiniu. Lietuvos rinka buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes šalies kino profesionalai jau kurį laiką stebina pasaulį gamindami aukščiausios kokybės filmus ir TV serialus pasaulinės industrijos gigantams, o Lietuvos kinas vis dažniau džiaugiasi laimėjimais tarptautiniuose festivaliuose, kas parodo industrijos veržlumą ir brandą. „Mes siekiame sukurti Europoje įvairesnę, skaidresnę ir įtraukesnę kino bendruomenę, kuri jau dabar geba ne tik kurti vis daugiau multikultūrinio kokybiško turinio, bet kartu sprendžia vis didėjančius iššūkius, tokius kaip ekologinis tvarumas ir socialinis sąmoningumas, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ir dirbtinio intelekto poveikis kūrybai,“ – sako vienas iš „Crew United“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Oliveris Zengleinas.

Konsultuoja patyrę ekspertai

„Crew United“ darbą kiekvienoje šalyje užtikrina vietiniai ekspertai, gerai žinomi industrijos viduje ir konsultuojantys industrijos profesionalus dėl platformos suteikiamų galimybių. Šie specialistai palaiko ryšius su savo šalių kino bendruomene, asociacijomis ir kino biurais, atsižvelgiant į specifinius rinkos poreikius ir iššūkius. Ypatingas dėmesys skiriamas skelbiamos informacijos išsamumui ir patikimumui, darbo pasiūlymų iš visos Europos sklaidai, tarptautinės koprodukcijos skatinimui.

Mūsų industrija auga taip sparčiai, kad Lietuvoje jau seniai jaučiamas itin didelis visos eilės specialistų trūkumas. Tai neigiamai veikia įvairius filmų gamybos procesus, kaitina darbo rinką ir sukelia daug rūpesčių prodiuseriams. Kita vertus, turime nemažai aktorių ir jaunųjų talentų, kurie neranda tinkamų projektų Lietuvoje ir mielai pasinaudotų darbo pasiūlymais užsienyje. Lietuvoje pradedanti veikti platforma padės pasiekti tikslus tiek vieniems, tiek kitiems.” – teigia „Crew United Lietuva vadovas Romanas Matulis.

Nemokama narystė metams

Nauja platformos lietuvių kalbos versija prisijungs prie jau veikiančių vokiečių, prancūzų, lenkų ir anglų kalbomis. Tikimasi, kad plėtra į naujas šalis gerokai padidins narių skaičių ir dar labiau sustiprins šį Europos kino kūrėjų tinklą, paskatins naujas tarptautines partnerystes ir dar didesnį užsienio rinkų dėmesį į Lietuvos kino industriją.

„Crew United“ suteikia savo nariams aktualiausią ir išsamią informaciją apie Europos kino kūrėjų profesinę patirtį ir kvalifikaciją, jau sukurtus ir dar tik rengiamus projektus, padeda ieškoti naujų finansavimo galimybių. Tokiu būdu tiek ilgamečiam Lietuvos kino profesionalui, tiek naujam talentui atsiveria galimybės tapti visame pasaulyje kuriamų filmų ir serialų tarptautinių kino komandų dalimi, tobulinti savo gebėjimus dirbant su geriausiais savo srities kino specialistais. Lietuvos kino profesionalus tarptautinėse rinkose pristatanti platforma visiems naujai besiregistruojantiems šalies audiovizualinio sektoriaus atstovams siūlo itin patrauklią vienerių metų nemokamą narystę.

„Crew United“ plėtrą Europoje remia programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.