Paieška

naujienos

Dvi savaites truksiantis didžiausias Lietuvoje kino festivalis šiemet pirmą kartą vyks net 11-oje šalies miestų. Jam pradžia buvo duota trečiadienį iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu „Forum Cinemas Vingis“ kino teatras Vilniuje sužibo naujomis spalvomis.
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo festivalio atidarymas po ilgos pertraukos iš Nacionalinės filharmonijos persikėlė į kino teatrą. Taip „Kino pavasario“ organizatoriai nusprendė norėdami pradėti festivalį specialiu seansu, kuriame apsilankė geriausia Švedijos dainininke pripažinta, Plungėje lietuvės ir siro šeimoje užaugusi reperė Silvana Imam.

Raudonu kilimu į didžiąją kino teatro salę patekusios kino ir kultūros asmenybės pamatė dokumentinį filmą „Silvana“. „Mano širdis šiandien yra su jumis“, – po filmo nusilenkdama atsistojusiai publikai žemaitiškai dėkojo muzikantė ir žmogaus teisių aktyvistė. – Šis vakaras man labai daug reiškia.“

„Kino pavasario“ žiūrovai seansuose galės pasimatyti ne tik su Silvana Imam, bet ir su kita lietuviškų šaknų turinčia aktore, per „Instagram“ atrasta viena ryškiausių JAV kino debiutančių Bria Vinaite bei amerikiečių režisieriumi Seanu Bakeriu (jie pristatys filmą „Floridos projektas“), „Oskarui“ nominuoto animacinio filmo „Jūsų Vincentas“ kūrėjų pora Hughu ir Dorota Welchmanais, žymiu iraniečių aktoriumi Homayounu Ershadi bei daugybe kitų kino kūrėjų. Iki kovo 29-osios besitęsiančio festivalio 11 miestų repertuarus suvienys tas pats dienos filmas. Tarp dienos filmų: naujausia „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese drama „Šventa vieta“, į kino ištakas atsigręžianti, Kanų direktoriaus Thierry Frémaux juosta apie brolius Lumière’us „Lumière!“, Michelio Hazanavičiaus biografinis filmas „Manasis Godard’as“, kuriame garsųjį režisierių Jeaną Lucą Godard‘ą suvaidino Louisas Garrelis, Kanų festivalio Didžiuoju žiuri prizu apdovanotas, šių metų „Cezarių“ apdovanojimuose triumfavęs energingas „120 dūžių per minutę“.

Festivalyje iš viso bus parodyti 168 filmai, tarp kurių – ir svarbios lietuviškos premjeros: pagal Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną pastatytas „Kvėpavimas į marmurą“ (rež. Giedrė Beinoriūtė) ir viena įspūdingiausių kada nors sukurtų lietuviškų gamtos dokumentikų „Sengirė“ (rež. Mindaugas Survila).

Kovo 27–29 d. tradiciškai vyks kino industrijos konferencija „Meeting Point – Vilnius“, kurioje profesionalai iš viso pasaulio dalinsis patirtimi apie audiovizualinį sektorių. Šiemet taip pat bus tęsiama partnerystė su Kanų kino festivaliu: projektų sesijoje „Coming Soon“ parodyti filmai pretenduos dalyvauti Kanų festivalio programoje „Vilnius Goes To Cannes“.

Daugiau informacijos: Kino pavasaris

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.