Paieška

naujienos

Kaip sėkmingai pristatyti kino projektą arba sužavėti festivalių programų sudarytojus savo filmu? Tokie klausimai kyla ne vienam jaunam ir jau patyrusiam režisieriui ar prodiuseriui. Spalio 10–12 dienomis vykstančiame „Baltic Pitching Forum“ kino industrijos renginyje Europos šalių profesionalai dalinsis savo patirtimi bei įžvalgomis ir ves viešas, nemokamas paskaitas. O pagrindine septintus metus vykstančio renginio ašimi taps Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymai, tarp kurių šiais metais pirmą kartą svečio teisėmis dalyvaus ir Suomijos kūrėjai.

„Jau ne vienerius metus skaičiuojantis forumas gali pasidžiaugti didėjančiu žinomumu Europoje ir augančiu stiprių projektų paraiškų skaičiumi. Į renginį atvykstantys kino industrijos profesionalai iš Prancūzijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos turės galimybę susipažinti su Baltijos šalių kino kūrėjais, juos konsultuoti scenarijų vystymo, koprodukcijos, filmų platinimo, festivalių strategijų klausimais. O šiais metais pristatomos alumnų istorijos patvirtins, kokius tvirtus pamatus projektų vystyme ir koprodiuserių paieškose gali padėti „Baltic Pitching Forum“ renginys. Džiaugiamės, jog forumas kasmet sulaukia vis daugiau klausytojų ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kaimyninių šalių“, – teigė renginio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Pirmąją „Baltic Pitching Forum“ dieną, spalio 10-ąją, viešas paskaitas skaitys scenarijaus vystymo bei projektų pristatymų konsultantė Gabrielė Brunnenmeyer, kuri kalbės, kaip sėkmingai pristatyti savo projektą kino ekspertams ir pritraukti investuotojus. Spalio 11 d. vyks projektų pristatymo sesijos, kuriose šiemet dalyvauja 12-os projektų atstovai. Juos vertins ir įžvalgomis dalinsis patyrę Europos kino profesionalai ir Lietuvos prodiuserių žiuri, kurie geriausiems projektams įteiks partnerių įsteigtus prizus.
Paskutinė renginio diena, spalio 12-oji, skirta viešoms paskaitoms ir diskusijoms. Ją pradėsime su „New Europe Film Sales“ filmų pardavimo agentūros eksperto Marcin Łuczaj įžvalgomis ką daryti, kad tavo kūrinys pasiektų kuo didesnį žiūrovų ratą ir kada pradėti galvoti apie filmo platinimą. Varšuvoje veikiančios agentūros atstovaujami filmai ne kartą laimėjo pagrindinius apdovanojimus Kanų, Berlyno ir Venecijos kino festivaliuose. Jų sąraše yra ir 2017 m. „Oskaro“ nugalėtojas – režisieriaus Kristóf Deák „Dainuok“ („Mindenki“). Po jo seks ilgametės prestižinio Berlyno kino festivalio trumpametražių filmų programos sudarytojos ir nuo šios vasaros jos vadovės Annos Henckel-Donnersmarck paskaita. 12 metų festivalyje dirbanti ekspertė pasakos, kaip vyksta atrankos procesas, kokie filmai patenka į konkursinę programą ir ko reikia kino kūrėjui, norint atkreipti didžiųjų festivalių dėmesį. Renginį uždarys „Baltic Pitching Forum“ alumnų prisistatymai. Kūrėjai kalbės, kaip toliau sekėsi vystyti projektus gamybos metu ir juos pristatyti festivaliuose.

„Baltic Pitching Forum“ organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais: Rygos tarptautiniu trumpametražių filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos tarptautiniu kino festivaliu, Talino tarptautiniu kino festivaliu „Black Nights“ ir Estijos trumpametražių filmų centru.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Suomijos audiovizualinės kultūros centras AVEK, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinė mobilumo programa, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir Vilniaus miesto savivaldybė.
„Baltic Pitching Forum“ vyks spalio 10–12 dienomis, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.