Paieška

naujienos

Vienos stipriausių Lietuvos kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) organizacijų ‒ Vilniaus kino klasteris ir multimedijų klasteris „Nebula“ ‒ vienija jėgas tam, kad konsoliduotų Lietuvos audiovizualinę industriją, sustiprintų jos atstovavimą nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu ir padėtų industrijos įmonėms efektyviau didinti tarptautinį konkurencingumą. Naujo klasterio, pavadinto Baltic Film & Creative Tech Cluster, misija ‒ pasiekti, kad Lietuvos audiovizualinis sektorius taptų stipriausias Vidurio ir Rytų Europoje.

Jau kurį laiką kalbama apie Lietuvos kino industrijos renesansą ‒ šalyje filmuojami visame pasaulyje žinomi filmai ir serialai, gaunami prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai, auga nacionalinio kino pasiūla. Panašiais tempais auga ir kitos šio sektoriaus sritys: kompiuterinių žaidimų, tradicinės ir 3D animacijos kūrimas, virtualios ir papildytos realybės, kitų multimedijos projektų vystymas. Deja, tolesnei industrijos plėtrai trukdo kvalifikuotų specialistų trūkumas, mokestinė aplinka, per menkas įsitraukimas į tarptautinius tinklus. Šių ir susijusių problemų sprendimas bus Baltic Film & Creative Tech klasterio užduotys.
„Prisijungusi prie klasterio veiklos, iš karto deklaravau, kad vienas pagrindinių tikslų ‒ visos audiovizualinės industrijos konsolidavimas ir naujų narių iš gretutinių sektorių pritraukimas. Privalome būti vieningu sektoriaus balsu formuojant Europos Sąjungos finansavimo politiką regione“, ‒ teigia Vilniaus kino klasterio valdybos pirmininkė Liana Ruokytė-Jonsson. Anot jos, šis dviejų pažangiausių Lietuvos audiovizualinio sektoriaus organizacijų susijungimas yra ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatas: „Esu tikra, kad naujo klasterio dėka Lietuvos vardas pasaulyje bus dar labiau matomas ir skambės dar garsiau“.
Baltic Film & Creative Tech klasterio veiklos perspektyvas palankiai vertina ir „Nebula“ klasterio vadovaujantis partneris Darius Sakalauskas: „Pasauliniu mastu viso Lietuvos audiovizualinio sektoriaus pridėtinė vertė gali prilygti sąlyginai nedidelei JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ar Švedijos įmonei. Todėl deramai konkuruoti globalioje rinkoje galime tik dirbdami išvien. Geriausia praktika rodo, kad kokybiškų inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimas gerokai efektyviau vyksta kūrybinių industrijų centruose (angl. hub’uose), kur dažniausiai sukoncentruotas visas kūrybinis, technologinis ir intelektinis sektoriaus potencialas. Todėl kurdami naują klasterį kviečiame visus stipriausius audiovizualinės rinkos dalyvius jungtis prie mūsų ir kartu formuoti organizacijos strategiją“.
Aukštesnės pridėtinės vertės produktus ir paslaugas kuriančias įmones vienysiantis Baltic Film & Creative Tech klasteris sieks konsoliduoti sektorių, sukurti industrijai reikalingų specialistų rengimo sistemą, gerinti investicinę aplinką, vystyti infrastruktūrą ir atstovauti industriją Lietuvos viešajame sektoriuje bei tarptautiniuose tinkluose. Iškeltas itin ambicingas tikslas ‒ pasiekti, kad audiovizualinio sektoriaus indėlis į šalies BVP iki 2025 m. sudarytų 1 %.
Artimiausiu metu abiejų klasterių atstovai planuoja intensyvias konsultacijas su visomis suinteresuotomis šalimis dėl Baltic Film & Creative Tech klasterio valdymo formos, ilgalaikės veiklos strategijos ir kitų klausimų bei kviečia kreiptis industrijos dalyvius norinčius tapti nariais bei dalyvauti klasterio formavimosi procese.
Šiuo metu Vilniaus kino klasterį sudaro 38 nariai. Bendra klasterio narių apyvarta 2019 m. viršijo 30 mln. EUR, iš kurių eksportas sudarė – 12,8 mln. EUR.
Nebula klasterį sudaro 20 narių. Bendra klasterio narių apyvarta 2019 m. viršijo 5 mln. EUR, iš kurių eksportas sudarė – 1,5 mln. EUR.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.