Paieška

naujienos

Šių metų Vilniaus knygų mugėje surengtas Lietuvoje analogo neturintis renginys „Knyga + Kinas” , kuriame pristatyta 10 knygų, galinčių tapti filmais. Renginio iniciatyvą pasveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Susirinkę kino kūrėjai turėjo progą susipažinti su knygų autoriais bei leidyklų atstovais, užmegzti ryšius būsimiems kino projektams. Kone kiekvienas išėjo su viena ar dvejomis knygomis, kurios juos domintų ekranizuoti.
Tarp atrinktų knygų buvo galima rasti knygų paaugliams, suaugusiems ir patiems mažiausiems: Kaukas Gugis ir kerų karai (J. Žilinskas), Pakeleivingų stotys (V. Morkūnas), Neišryškinta juostelė (L. Ever), Šiltnamis (V. Varanius), Verksnių klubas (I. Ežerenytė), Adata (J. Melnikas), Gaono kodas (R. Sabas), Dziedas (R. Treinys), Bibliofobija (A. Jurašius) bei 2-i I.Pavilionytės ir M. Pavilionio knygas Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis, Marmiai ir džiaugsmo kibirėlis.
Renginyje kalbintas žiuri narys Algimantas Puipa tiki, kad po šio renginio atsiras glaudesnis ryšys tarp literatūros ir kino kūrėjų, kurie taps partneriais visam gyvenimui, bendradarbiaujant kurs scenarijus, tikėtina, lauks vieni kitų naujų kūrybos vaisių. Režisierius prisipažino, kad pora knygų norėtų turėti namuose gilesnei analizei: „Iš perskaitytų knygų man norisi pora knygų turėti ant stalo dėl keletos priežasčių: aš noriu studijuoti, kaip tai parašyta, kaip kuriama atmosfera, kokios yra to autoriaus galimybės ir kitus, ne jo pačio kurtus, kūrinius adaptuoti ekranizacijai. Aš tiesiog ieškau sau dramaturgo draugo. Nebūtinai man šis kūrėjas aktualus kaip šio pasirinkto kūrinio ekranizacijai autorius – aš ieškau dramaturgo, kuris man padėtų keliauti toliau. Būtent dėl šio santykio ir noriu turėti šias knygas.“
Apsilankiusi režisierė Jūratė Samulionytė džiaugėsi, kad šis renginys parodo kryptį literatūros gausoje, į ką režisieriai turėtų atkreipti dėmesį ir nukreipti savo, kaip kūrėjų, žvilgsnį: „Iniciatyva kalbėti apie literatūrą ir kiną yra labai gera, nes jie yra glaudžiai susiję ir gali vienas kitą įkvėpti“.
Renginyje kalbintas režisierius Justinas Krisiūnas apie projektą bei jo naudą neslėpė visuomenėje vyraujančios nuomonės apie scenaristų trūkumą Lietuvoje. Jo manymu tokio pobūdžio renginiai praplečia galimybes ieškoti įvairesnių scenarijų: „Visada ieškau naujų krypčių, naujų idėjų. Iš dešimties knygų – viena knyga mane sudomino ir aš matau galimybę ją ekranizuoti.“. J. Krisiūnio manymu renginys turi potencialą augti, nes tai yra puikia vieta, kur gali gimti nauji lietuviški filmai bei literatūros autoriai scenaristais.
Atrinktų knygų komisiją sudaro prodiuserė Živilė Gallego, rašytojas Alvydas Šlepikas, režisierius Algimantas Puipa, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė- Kaikarė turėjo atrinkti beveik iš 50 knygų, jų manymu, daugiausiai potencialo turinčių būti ekranizuotomis.

Renginį organizuoja: VŠĮ „Fralita Films“, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino biuras ir ES programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.