Paieška

naujienos

Šiuo metu pasaulyje vyksta istorinis skrydis – keliautojas Fedoras Konyukhovas siekia tapti ketvirtuoju žmogumi istorijoje, apskridusiu oro balionu žemės planetą. Charizmatiškas keliautojas, šiam žygiui besiruošęs 23 metus, siekia jį įvykdyti vienas, taip pagerindamas pasaulinius skrydžio greičio ir aukščio rekordus. Įdomu tai, kad tokio unikalaus žygio įamžintojais tapo lietuvių kino kūrėjai, kuriantys dokumentinį filmą darbiniu pavadinimu „Aplink pasaulį per 14 dienų“ (Around the World in 14 Days).

Pasak kino kūrėjų „LitFilmas”, skrydis aplink pasaulį „Roziere“ tipo oro balionu iš Australijos prasidėjo liepos 12 d. Tik trims žmonėms per visą žmonijos istoriją pavyko tai padaryti ir tik vieną kartą skrydis buvo įvykdytas vienumoje. Pasaulio žiniasklaida ir ekstremalaus sporto mėgėjai dabar prikaustę dėmesį stebi ar F. Konyukhovui pavyks šį žygį pakartoti vienumoje ir dar pagerint užsibrėžtus pasaulinius rekordus. Skrydžio maršrutas driekiasi per Australiją, Naująją Zelandiją, Ramųjį vandenyną, Pietų Ameriką, Atlanto vandenyną, Afriką ir Indijos vandenyną. Šios ekspedicijos oro balionas buvo gaminamas Didžiojoje Britanijoje, startine aikštele pasirinkta Australija, techninės priežiūros komanda yra iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, Amerikos ir Australijos, meteorologas iš Belgijos, o šio neeilinio žygio filmavimo komanda – iš Lietuvos.
Filmo vairas patikėtas jaunos kartos kino režisierei ir scenaristei Julijai Zubavičienei. Ji yra baigusi vaidybinio kino režisūros bakalauro studijas Maskvoje ir scenarijaus rašymo magistro studijas Londone. Debiutinis Julijos pilnametražis dokumentinis filmas „Lida Vanda Liusia“ (2015 m., Lietuva), ne tik nominuotas „Sidabrinei gervei“ kaip geriausias Lietuvos dokumentinis filmas, tačiau iki šiol tęsia sėkmingą savo kelionę po tarptautinius festivalius. Filmo operatorius – jaunosios kartos operatorius Saulius Lukoševičius, kurio filmuoti filmai buvo rodomi daugybėje tarptautinių kino festivalių, o filmai „Žiema“ (2013 m., Rusija, rež. C. Picchi) ir „Plaukikė“ (2013 m., Lietuva, rež. G. Urbonaitė) buvo įvertinti prestižiniais apdovanojimais.

Dokumentinio filmo „Aplink pasaulį per 14 dienų“ filmavimo darbai buvo pradėti 2015 m. gruodžio mėnesį. Pasaulinė kino filmo premjera numatoma 2017 m. gale – 2018 m. pradžioje.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.