Paieška

naujienos

Vilniuje suomiai drauge su lietuviais rugsėjo mėnesį filmavo romantinę dramą „Dvi naktys iki ryto“, kuri pasakoja apie vienos nakties nuotykį tarp dviejų nepažįstamųjų, kai jie susitinka tame viešbutyje, išsiveržus Islandijos ugnikalniui. Tai bendras lietuvių kino kompanijos „Artbox“ ir suomių kino kompanijos „Mjolk Movies“ projektas.

Pagrindinį vaidmenį jame atlieka aktorė Marie-Josée Croze, laimėjusi Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį „Barbarų įsiveržimai“ (rež. D. Arcand). Šis filmas prestižiniuose „Oskaro“ apdovanojimuose taip pat pelnė geriausio filmo užsienio kalba titulą. Aktorė yra sukūrusi pagrindinius vaidmenis gerai žinomuose filmuose „Skafandras ir drugelis“ (rež. režisieriaus J. Schnabel) bei garsiojoje S. Spilbergo dramoje „Miunchenas“.

„Vilnių pasirinkome, nes mums reikėjo istorinio miesto. Vilnius ypatingas miestas, čia ir išskirtinis senamiestis, ir sovietiniai pastatai, tad tikrai unikalios galimybės filmavimams. Kitas labai svarbus faktorius buvo lietuvių profesionalumas, dirbame su vietiniais prodiuseriais ir jie puikūs – gali pasitikėti, dirba greitai ir gerai“, – sakė režisierius ir scenarijaus autorius Mikko Kuparinen.
Filme susitinka du nepažįstami žmonės, tarp jų užsimezga ryšys. Vienas iš jų vyras iš Suomijos, kita – moteris iš Prancūzijos. Filmo kūrėjai ieškojo kitokios vietos nei Helsinkis ar Paryžius ir pasirinko būtent Vilnių. Pasak Vilniaus kino biuro direktorės Jūratės Pazikaitės, kino kūrėjus labiausiai sužavėjo, kad senasis ir naujasis Vilnius yra visai šalia.
„Didesniuose miestuose užtrunka labai ilgai pervažiuoti iš vienos vietos į kitą, čia viskas vyksta kur kas greičiau. Mums, Vilniui, kino kūrėjai ypač svarbūs, nes Vilnių ne tik galės išvysti visas pasaulis, bet čia komandos dirba, gyvena viešbučiuose, valgo restoranuose, kuria darbo vietas“, – teigė Jūratė Pazikaitė.
Filmo gamybos pabaiga numatyta 2015 metų pavasarį. Filmą „Dvi naktys iki ryto“ prodiusuoja Helsinkyje įsikūrusios kino kompanijos „Mjolk Movies“ prodiuseriai Mikko Tenhunen bei Marko Antila kartu su lietuvių prodiuseriu, kino kompanijos „Artbox“ savininku Kęstučiu Drazdausku.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.