Paieška

naujienos

TV serialas „Kriminalinė Maskva“, kurį pirmą kartą šalies istorijoje kartu su Švedija, Lenkija ir Suomija prodiusavo ir Lietuva, nominuotas 59-ajame Monte Karlo televizijos festivalyje kartu su Netflix ir BBC prodiusuotais darbais.

Šių metų birželio viduryje įvyksiantis tarptautinis Monte Karlo televizijos festivalis, gyvuojantis jau daugiau nei pusę amžiaus, oficialiai paskelbė konkurso nominantus, tarp kurių – ir Lietuvos su kitomis šalimis bendrai gamintas TV serialas „Kriminalinė Maskva”. Jis nominuotas tiek geriausios TV dramos, tiek geriausio aktoriaus kategorijoje. Tai išties neeilinis įvykis Lietuvos kino industrijai – festivalyje kartu varžosi ir tokio žinomumo serialai kaip „Killing Eve” (JK), „Bodyguard” (JK), „American Crime Story” (JAV), transliuojami Netflix ir BBC platformose, o geriausių aktorių nominacijoje ir tokios pasaulinio kino žvaigždės kaip Penélope Cruz ar Hugh Grant.

Lietuvoje filmuotas serialas „Kriminalinė Maskva” gamintas bendradarbiaujant lietuvių ir švedų kino kompanijoms “DANSU” ir „Black Spark Film&TV”. Lietuvoje šį serialą žiūrovai neseniai galėjo pamatyti per BTV kanalą. TV seriale pagrindinius vaidmenis atliko ir žymūs lietuvių aktoriai: Mindaugas Papinigis, Žilvinas Tratas, Marius Repšys, Mykolas Vildžiūnas, Valentinas Krulikovskis, Gediminas Storpirštis, Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė, Gabija Siurbytė ir kt.

Tai pirmas kartas Lietuvos kino istorijoje, kai tokio dydžio serialo bendragamintojais tapo ir Lietuvos kino kompanija. „Dansu” prodiuserė Gabija Siurbytė teigia, jog tai – didžiausias lietuvių darbo įvertinimas. „Iš tiesų – lietuvių komandos indėlis šiame projekte neišmatuojamas. Prie serialo sėkmės prisidėjo ir lietuvių aktoriai, ir gamybos departamentas, ir filmavimo komanda. Tai nebūtų įmanoma ir be Lietuvos pelno mokesčio lengvatos kinui bei Vilniaus savivaldybės pagalbos. Visi susivieniję sukūrėme aukštos kokybės televizijos produktą. Patekti tarp nominantų Monte Karlo festivalyje yra didelis paskatinimas ir toliau ne tik siūlyti filmavimą Lietuvoje, bet ir prisidėti kūrybiškai bei finansiškai. Po tokio sėkmingo starto svarstome apie galimybę pratęsti serialo gamybos darbus Lietuvoje ir kartu su švedais kurti antrąjį serialo „Kriminalinė Maskva” sezoną.” Tiesa, verta paminėti ir tai, jog serialo kūrėjų komandoje išties netrūksta kino senbuvių ir patyrusių kūrėjų – pagrindinio serialo režisieriaus Mikael Håfström talentas įvertintas tarptautiniu mastu – vienas jo filmų buvo nominuotas „Oskarui” geriausio užsienietiško filmo kategorijoje, o vienas iš serialo prodiuserių – Malte Forssell, prodiusavo tokius žymius filmus kaip „Šokėja tamsoje”, „Mergina su drakono tatuiruote”, „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo” ir kt.

Monte Karlo festivalyje nominuoto TV serialo „Kriminalinė Maskva“ veiksmas nukelia į 1999-ųjų Maskvą, kur vis dar galioja korupcijos ir oligarchų įstatymai. Įvykių centre – jaunas investuotojas švedas, kuris norėdamas padėti draugui įsivelia į mafijos tinklą. Prasideda nepaaiškinamos žmonių mirtys ir jaunasis švedas bando surasti kaltininkus. TV serialas yra sukurtas pagal Camillos Grebe ir Paulo Leanderio Engströmo knygą „Dirigentas iš Sankt Peterburgo“ (švedų k. – „Dirigenten från St. Petersburg“).

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.