Paieška

naujienos

„Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia dalyvauti trečiosiose savaitgalio studijose. Šįkart – kino Vilniuje tema. Rugsėjo 21-22 d. miesto tyrinėtojų lauks ekskursijos po žymiausių filmų ir serialų filmavimo aikštelėmis virtusias Vilniaus vietas, pasakojimai apie Vilniaus kino teatrų istoriją ir senojo kino peržiūros. Dalyviai vėl galės tapti Neakivaizdinio Vilniaus studentais – užsiregistruoti studento pažymėjimui ir gauti specialius pasiūlymus kino pažinimui. Savaitgalio studijų renginiai nemokami, tačiau būtina registracija.

Registracija vyksta čia.

Neakivaizdinio Vilniaus savaitgalio studijų tvarkaraštis

Ekskursija „Vilniaus senamiestis pasaulio ekranuose“
Pradėsime ties vakariniais senamiesčio vartais ir leisimės gatvėmis, kurių vingiai atstoja įvairių Europos miestų panoramas, lįsime į tarpuvartes, kuriomis pateksime į kitus amžius ir vis į kitus filmus, atrasime taikius kiemus, kurie tapo dramatiškų konfliktų ir romantiškų įsimylėjimų scena, lankysime filmų aikšteles bažnyčiose.
Gidė Lina Dusevičienė
Trukmė – apie 1,5 val.
Ekskursija vyksta:
Rugsėjo 21 d. 10:00

Pasivaikščiojimas po „Kino studiją“
Kviečiame pasivaikščioti po didžiausią kino studiją Lietuvoje, kurioje gimė ne vienas kino filmas, televizijos serialas ir muzikinis klipas. Beklaidžiodami kino studijos koridoriais, pamatysite kur statomos dekoracijos, susipažinsite su erdvėmis, kuriose vyko Černobylio filmavimai. Pamatysite kaip yra ruošiamasi naujiems filmavimams – gaminamas rekvizitas ir dekoracijos, praeisite pro rekvizito sandėlius, stalių dirbtuves.
Gidas Martynas Mickėnas
Trukmė– apie 45 min.
Rugsėjo 21d. 11:00
Rugsėjo 22 d. 11:00

Ekskursija „Muziejus išeina į kiną“.
Pirmoji renginio dalis – ekskursija „Didžioji kino gatvė“. Didžioji gatvė Vilniaus istorijoje yra didi daugeliu prasmių. Vieni pirmųjų Vilniaus kino teatrų kūrėsi šioje gatvėje ir tankiai nusėdo jos trasą beveik iki Aušros vartų. Ja kviesime pasivaikščioti senųjų kino juostų dingusiu keliu.
Antrojoje renginio dalyje pakviesime į Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejų, kur su didžiulėmis valios ir neišsenkančio išradingumo pastangomis bus paleistas senasis kinas! Jūsų lauks senojo kino seansas su jau mirusiu, bet nemirtingu Čarliu Čaplinu bei taperiu. Kas tai per daiktas? Viską pamatysite patys. Ateisite nežinantys, o išeisite – atvirkščiai.
Gidas Donatas Jokūbaitis
Trukmė – apie 1,5 val.
Rugsėjo 21 d. 11:00
Rugsėjo 22 d. 11:00

Ekskursija „Vilnius – kino aikštelių miestas“
Vilnius vis dažniau tampa viena didele kino aikštele. HBO Pripetę atrado Fabijoniškėse, istorija apie Jekateriną Didžiąją gimė Trakų Vokės dvare, National Geographic istoriją Popiežius prieš Hitlerį atkūrė Verkių rūmuose, Netflix Tokijo teismo scenas filmavo VU Botanikos sode, Romanovų istoriją kūrė Puškino muziejuje, dabar Malmė atrasta Šeškinėje. Kviečiame pasivaikščioti populiariausiomis filmavimo gatvėmis ir sužinoti, kaip miesto erdvės virsta filmavimo aikštelėmis kino ekrane.
Ekskursiją veda Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė ir lokacijų vadovas Vytautas Riabovas.
Trukmė – apie 1,5 val.
Rugsėjo 21 d. 12:00
Rugsėjo 22 d. 12:00

Ekskursija „Karas ir taika. Napoleono pėdsakais“
Ši ekskursija siūlo galimybę pasivaikščioti gatvelėmis, kurias mynė garsių aktorių Paul Dano, Lily James, Jim Broadbent ar Gillian Anderson kojos filmuojant BBC serialą „Karas ir taika“. Sužinosime, kas labiausiai jiems patiko Vilniuje, kokios yra populiariausios filmavimo vietos mūsų mieste, kokius darbus tenka atlikti ruošiantis filmavimas ir dar daug kitų įdomių faktų. Ekskursijos metu taip pat prisiminsime Napoleono ir jo armijos viešnagę Vilniuje 1812 m. ir paieškosime sąsajų su filmavimo metu ir karo metu kilusiais iššūkiais.
Gidė Neringa Jucevičienė
Trukmė – apie 2 val.
Rugsėjo 21 d. 13:00
Rugsėjo 22 d. 13:00

Ekskursija „VRM Kultūros rūmai ir Tuskulėnų kompleksas – paklaidžiojimas tarp realybių“
Palandžiosime užkampiais VRM Kultūros rūmų, kadaise užstojusių visą Lietuvos laisvės dvasią naikinusią mašiną, koridoriuose. Ten įsivaizduosime Černobylio laikų vienbalsius susirinkimus tuo laiku alsuojančiose salėse ir nomenklatūros pirteles po jų. Apeisime senųjų ta mašina paverstų Tuskulėnų rūmų valdas. Nulenksime galvas taip laisvės dvasios ir nesunaikinusios sistemos aukoms Tuskulėnų memoriale.
Gidas Domas Palevičius
Trukmė– apie 1,5 val.
Rugsėjo 21 d. 15:00
Rugsėjo 21 d. 17:00

Ekskursija „Fabijoniškės – Černobylis ekrane ir gyvai“
Susitiksime garsiojo Černobylio serialo plakato vietoje pačiame betono jūros centre ir persikelsime į jo realybę: eisime didžiosios Pripetės evakuacijos gatvėmis, žingsniuosime Pripetės mokinukų šaligatviais, patikrinsime, ar tebežydi Rožių miesto likučiai.
Gidas Domas Palevičius
Trukmė– apie 1,5 val.
22 d. 15:00
22 d. 17:00

Gauk Neakivaizdinio Vilniaus studento pažymėjimą ir pasinaudok specialiais pasiūlymais!

Pasigaminę studento pažymėjimą, keliaukite į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kuriame su pažymėjimu visą savaitgalį (rugsėjo 21-22 d.) galėsite lankytis nemokamai. Čia ne tik turėsite galimybę pamatyti visą muziejaus ekspoziciją, bet ir pažvelgti į senųjų kino teatrų repertuarus – muziejaus foje bus rodomi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fonduose saugomų afišų skaitmeniniai vaizdai. Šiose afišose atsispindi senųjų Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų kino teatrų repertuaras, kuris leis sužinoti, kokie užsienio ir Lietuvos filmai buvo rodomi kino teatruose. Muziejaus darbo laikas šeštadienį 10 – 18 val., sekmadienį 10 – 16 val.

Šviežiausiu ir mažiausiu kino teatru mieste save vadinantis „Kino Deli“ turintiems Neakivaizdinio Vilniaus studento pažymėjimą pasiūlys nuolaidą bilietams į visus filmus visą savaitgalį. Vietoje įprastos 8 eurų kainos bilietai kainuos tik 5 eurus. Nuolaida suteikiame pažymėjimą parodžius kasoje, o įsigijus bilietą su nuolaidą internetu www.kinodeli.lt, pažymėjimą reikės parodyti prie įėjimo į salę.

Dar daugiau kino

Rugsėjo 21-22 dienomis Vilniuje kviečiame apsilankyti Tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje, kuris vyksta rugsėjo 19 – spalio 3 d. „Skalvijos“ kino centro organizuojamas festivalis, vyksiantis jau šešioliktą kartą, pristatys ryškiausius pastarųjų metų dokumentinius darbus, pagilins pažintį su svarbiais dokumentinio pasaulio vardais, kvies gyvai pasimatyti su kino kūrėjais. Be pagrindinės programos festivalyje bus pristatytos specialioji programa „Jono Meko portretai“, Baltijos kelio 30-mečiui skirta programa „Baltijos keliai“, latvių poetinės dokumentikos mokyklos pradininko Herzo Franko filmų retrospektyva ir kt. Daugiau informacijos: www.vdff.lt

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.