Paieška

naujienos

Jau ne pirmą kartą Vilnius tampa patraukliu miestu užsienio kino kūrėjams. Šį pavasarį sostinėje pradėtas filmuoti švedų serialas „Hamiltonas“, kurio bendragamintojai – lietuvių kino produkcijos kompanija „Dansu“.

Lietuva šiam projektui pasirinkta neatsitiktinai – „Dansu“ turi ilgą bendradarbiavimo patirtį su Švedija. Užsienio kino prodiuseriams patraukli Lietuvoje besivystanti ir auganti kino industrija bei jau daugiau nei penkerius metus veikianti pelno mokesčio lengvata. Jau trečią kartą su “Dansu” dirbantis režisierius Erik Leijonborg paklaustas, kodėl grįžta čia filmuoti, atsako: „Kiekvieną kartą sugrįžęs vėl prisimenu, kodėl jaučiuosi ramus dėl būsimų rezultatų kokybės. Profesionali komanda, autentiškos lokacijos, draugiški vilniečiai, talentingi aktoriai ir puikus aptarnavimas – tai tik keletas priežasčių, kodėl Vilnius gali vadintis Europos kino sostine“.

Kaip teigia vienas iš serialo prodiuserių Patrick Nebout, „Hamiltonas“ nebus tiesiog įprastas kriminalinis serialas. “Tai pirmasis tarptautinio šnipinėjimo trileris Skandinavijoje, paremtas sėkmingiausiu Skandinavijos literatūros kūriniu, įvertintu gausybe kultūros ir meno apdovanojimų” – priduria jis. Švediškuoju Džeimsu Bondu dar vadinamas Hamiltono personažas žinomas kaip Jan Guillou serijos romanų veikėjas, paremtas paties rašytojo patirtimi dirbant šnipinėjimo organizacijose. TV seriale istorija ir rutuliojasi apie švedų šnipą, dirbantį Švedijoje ir bandantį išnarplioti tarptautinį teroristų tinklą, nusidriekusį Rusijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje ir Skandinavijos šalyse.

“Hamiltone” vaidins tokie žinomi aktoriai kaip Jakob Oftebro (vaidino Oskarui nominuotoje kino juostoje „Kon-Tiki“, apdovanotas Berlinalės „Shooting Star“ apdovanojimu), Krister Henriksson (dukart apdovanotas geriausio aktoriaus prizu Švedijos kino apdovanojimuose), Rowena King (vaidino tokiuose filmuose kaip „Bucket list“, „Proof of Life“ bei tokio žinomumo serialuose kaip „Grey’s Anatomy“, „Midsomer Murders“, „Lie to Me“ ir kt.).

TV drama „Hamiltonas“ Lietuvoje bus filmuojama iki liepos vidurio, vėliau darbai bus pratęsti Švedijoje. Serialą planuojama pradėti rodyti 2019 m. pabaigoje.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.