Paieška

naujienos

Pirmasis režisierės Marijos Kavtaradzės ilgametražis vaidybinis filmas „Išgyventi vasarą“ („Summer Survivors“) atrinktas į 43-ąjį Toronto tarptautinį kino festivalį. Pasaulinė filmo premjera šiame prestižiniame kino renginyje įvyks rugsėjo 7 d.
„Išgyventi vasarą“ – kelio filmas, kuriame pasakojama apie jauną psichologę Indrę, ką tik pradėjusią dirbti Vilniaus psichiatrinėje klinikoje. Merginai gavus užduotį nuvežti du jaunus pacientus – Paulių ir Justę – į Palangoje esančią ligoninę, paprasta išvyka plentu Vilnius-Klaipėda virsta jaudinančia ir juos visus pakeisiančia kelione, nuolatos balansuojančia tarp juoko ir ašarų.

„Išgyventi vasarą“ įtrauktas į Toronto kino festivalio konkursinę programą „Atradimai“ („Discovery“), kurioje rodomi režisierių pirmieji ir antrieji ilgametražiai filmai. Filmas kartu su kitais festivalio dalyviais varžysis dėl žiūrovų skiriamo „Grolsch People’s Choice“ apdovanojimo. Ankstesniais metais šį apdovanojimą pelnė tokie pasaulinio pripažinimo sulaukę filmai kaip „Karaliaus kalba“ („The King‘s Speech“, 2010 m.), „12 metų vergovės“ („12 Years a Slave“, 2013 m.), „Kambarys“ („Room“, 2015 m.), „Kalifornijos svajos“ („La La Land“, 2016 m.).
Rugsėjo 6-16 dienomis Kanadoje vykstantis festivalis – vienas didžiausių ir reikšmingiausių kino renginių, kuriame pristatoma per 400 naujausių kino darbų. Apie festivalyje rodomus filmus kalbos netyla daugybę mėnesių. Tokį žiniasklaidos ir žiūrovų susidomėjimą lemia metai iš metų besitęsianti tendencija, jog Toronto kino festivalyje pasirodę filmai tampa „Oskaro“ apdovanojimų laureatais. Festivalyje pasirodo ne tik gausus būrys pripažintų kino žvaigždžių, bet ir svarbiausios filmų platinimo kompanijos, pardavimų agentai ir įvairių žiniasklaidos kanalų atstovai.

Pirmasis filmo „Išgyventi vasarą“ projekto pristatymas Lietuvoje įvyks rugsėjo 16 d. populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“. Žiūrovai galės pamatyti filmo anonsą bei nuotraukas iš filmavimo aikštelės, taip pat pabendrauti su filmo kūrybine komanda – režisiere Marija Kavtaradze, prodiusere Marija Razgute bei pagrindiniais aktoriais – Indre Patkauskaite, Pauliumi Markevičiumi, Gelmine Glemžaite.

„Išgyventi vasarą“ nacionalinė premjera numatoma 2019 m. pavasarį. Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.