Paieška

naujienos

Nuotr. Jonas Krivickas/Pro akis

Į Vilnių atvyko kino kūrėjai iš Velso, Lietuvos sostinėje kuriamas filmas „Prizefighter: The Life of Jem Belcher“. Filmo istorija pasakoja apie kovotoją Jem Belcher, kuris 1800-aisiais tapo jauniausiu visų laikų pasaulio čempionu. XIX amžiaus pradžioje socialiniai pokyčiai ir pažanga pamažu plito po Britanijos imperiją, bet tiek Anglijos miestuose, tiek kaimuose vis dar vyravo skurdas ir vargas. Tuo metu Bristolio alėjose ir mugių aikštėse iškilo naujas herojus – Jemas Belcheris, kuris boksą pavertė karalių sportu.

„Džiaugiamės, kad šį projektą galime filmuoti Vilniuje. Lietuvoje dirbu jau antrą kartą, jūsų svetingumas ir kino komandų profesionalumas yra pasaulinio lygio. Esame laimingi galėdami pasidalinti šiuo nuostabiu Vilniuje filmuojamu kino projektu.“ – džiaugėsi filmo prodiuseris Matthew E. Chausse.

Dar liepos pabaigoje BBC pranešė, jog filmo režisierius Mattas Hookingsas buvo priverstas palikti filmavimo aikštelę Niuporte, kai filmavimo komanda nesulaukė finansavimo iš kūrybines industrijas remiančios Velso valstybinės įstaigos „Creative Wales“ atsisakant skirti lėšų filmui, o britų kino kompanija paskelbė filmavimus perkelianti į Lietuvą.

„Lietuvos kino specialistai pritraukė dar vieną įdomų istorinį filmą. Apie tai, kad šis filmas iš Anglijos pervažiavo į Lietuvą parašė net BBC“ – kalbėjo Lietuvos nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos pirmininkas, filmo vykdantysis prodiuseris Kęstutis Drazdauskas.

Pasak Vilniaus kino biuro direktorės Jūratės Pazikaitės, šis atvejis tik parodo, kokios svarbios valstybės teikiamos mokestinės paskatos kinui. „Užsienio kino kūrėjai prieš priimdami sprendimą filmuoti tam tikroje šalyje vertina ne tik filmavimo komandų profesionalumą, reputaciją, lokacijų įvairovę, saugumo ir kitus aspektus, tačiau itin svarbią vietą sprendimui priimti lemia valstybės teikiama pagalba ir mokestinė aplinka“. Ši Vilniuje filmuojama kino juosta pasinaudos Lietuvoje galiojančia pelno mokesčio lengvata kinui.

Filmo scenos, vaizduojančios XIX a. Londoną, Vilniaus mieste atkuriamos Bernardinų sode ir Šv. Dvasios gatvėje. Filmavimai vyksta rugpjūtį, prie projekto Lietuvoje dirba 100 žmonių komanda, iš kurių 80 – lietuviai kino specialistai.

Vilniaus kino biuras informuoja, kad pirmadienį (rugpjūčio 23 d.) 18-02val. filmavimai vyks Šv. Dvasios gatvėje, bus ribojamas pėsčiųjų eismas. Filmavimo reikmėms rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos A. Strazdelio (25 vietos), Šv. Dvasios (15 vietų) ir M. Daukšos (6 vietos) gatvėse.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.