Paieška

naujienos

Vienas sparčiausiai Baltijos šalyse augančių trumpametražių filmų festivalių – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – skelbia filmų registracijos į konkursines programas pradžią. 15-ąjį kartą rengiamas festivalis įvyks 2022 m. sausio 12-18 d. hibridiniu formatu.

Festivalis kviečia Lietuvos ir užsienio kino kūrėjus teikti naujausius trumpametražius filmus į nacionalinę ir tarptautinę konkursines programas. Konkurse dalyvauti gali įvairių žanrų ir temų filmai, kurių trukmė neviršija 30 min. Priimami tik nuo 2020 m sausio išleisti filmai. Registracija į konkursines programas vyksta tarptautinėje trumpametražių filmų platformoje www.shortfilmdepot.com iki rugpjūčio 2 d.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kasmet Lietuvos žiūrovams pristato aktualias, naujausias trumpametražio kino tendencijas atspindinčias filmų programas, į kurias patenka virš 40 stipriausių per paskutinius du metus sukurtų trumpųjų filmų. Penkiolikos metų sukaktį žymėsiantis festivalis tapo reikšminga platforma regione, pristatančia naujosios kino kartos talentus bei tarptautinio pripažinimo sulaukusius kino kūrėjus iš viso pasaulio. Taip pat festivalyje didelis dėmesys skiriamas lietuviškam kinui – renginio metu žiūrovai turi galimybę pamatyti dešimtį talentingų Lietuvos kino kūrėjų darbų, tarp kurių – premjeros bei tarptautinių festivalių auditorijos simpatijų sulaukę darbai.

Šių metų sausį namų kino platformose vykusio festivalio programa pirmą kartą buvo pasiekiama visos Lietuvos žiūrovams. Virtualumo neketinama atsisakyti ir 2022 metais: 15-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis bus rengiamas hibridiniu formatu – filmai rodomi tiek kino teatruose, tiek namų kino platformose. „Pandemijos aplinkybės privertė ne tik festivalių organizatorius keisti planus ir išbandyti naujus renginio formatus, bet ir žiūrovus keisti tradicinius kino žiūrėjimo įpročius. Nors su nekantrumu laukiame, kada ir vėl galėsime rodyti festivalio programas išsiilgtose kino salėse, tačiau matome, kad virtualumas tampa neatsiejama kino rodymo ir žiūrėjimo dalis. Tokiu būdu galime per trumpą festivalio laikotarpį pristatyti kruopščiai atrinktus filmus net tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose ir supažindinti kino mylėtojus su aktualiu trumpametražiu kinu.“ – teigia festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis be tradicinių tarptautinių ir lietuviškų konkursinių filmų programų kasmet pristato ir intriguojančias specialiąsias programas – Europos ir Lietuvos kino kūrėjų retrospektyvas, kino nakties seansus, žanrinio ir eksperimentinio kino bei filmų vaikams programas.

Festivalį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūrą „Lithuanian Shorts“. Pagrindiniai instituciniai rėmėjai – Lietuvos kino centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Daugiau informacijos apie festivalį ir rengiamą konkursą – FILMŲ REGISTRACIJA.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.