Paieška

naujienos

Vis dažniau Europos bei pasaulio kinematografų atrandamas Vilnius gali pasigirti dar vienu įspūdingu tarptautiniu projektu: Lietuvos sostinėje šiuo metu kuriamas pasaulinio lygio transliuotojui Netflix International Original skirtas serialas „Jaunasis Valanderis“ („Young Wallander“). Henning Mankell bestseleriais paremtas, įmonės „Yellow Bird UK“, tarptautinio „Banijay Group“ tinklo narės, užsakymu kuriamas projektas jau įpusėjo filmavimus Lietuvoje.

Ne kartą pasaulio kino kūrėjų įvardintas kaip itin universalus ir patrauklus miestas, Vilnius atrandamas dar giliau. „Vilnius yra itin kinematografiškas miestas, turintis unikalių vietovių ir įdomią miesto istoriją. Jau nufilmavome pusę serialo ir ruošiamės sekantiems darbams. Labai malonu, kad gyventojai draugiškai įsileidžia į savo kiemus ir mes filmavimo darbus galime atlikti be jokių trikdžių.“ – kalbėjo vienas filmo prodiuserių Marshall Leviten.

Nemažai scenų Šeškinės mikrorajone buvo filmuojama naktimis, kadangi scenarijuje veiksmas vyksta tamsiu paros metu. „Todėl teko daug bendrauti su vietiniais miesto gyventojais. Galime tik pasidžiaugti, kad žmonės buvo draugiški, jiems buvo įdomu prisidėti prie projekto ir visi sutiko bendradarbiauti.“ – sakė filmavimo Lokacijų vadovas Jonas Špokas. „Taip pat, filmavome masines scenas Vilniaus gatvėje, todėl turėjome susitarti su visais ten esančiais verslais. Tikrai nebuvo lengva kontroliuoti vieną labiausiai užimtų miesto gatvių, tačiau nufilmuota medžiaga atrodo puikiai!“ – tęsė Jonas.

Filmo prodiuseris Marshall Leviten džiaugėsi miestiečių geranoriškumu, taip pat aukšta vietinės filmavimo komandos darbo kokybe bei jų darbštumu. Šiame projekte dirba apie 100 Lietuvos kino srities profesionalų, o filmavimo darbus planuojama pabaigti šių metų gruodį. Už darbų organizavimą Lietuvoje atsakinga lietuvių kino gamybos kompanija UAB „Ahil“.

Serialas „Jaunasis Valanderis“ ( „Young Wallander“) bus 6 dalių detektyvas, kurio herojus – kultinis personažas detektyvas Kurtas Valanderis (orig. Kurt Wallander), kurį įkūnija švedų aktorius Adam Palsson, jau filmavęsis Vilniuje švedų kurtame TV seriale „Kriminalinė Maskva“ („Dirigenten“) praėjusiais metais.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.