Paieška

naujienos

Vilniuje iškilmingai prasidėjo didžiausia rudens kino šventė – Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Jau dvyliktą rudenį iš eilės svarbiausiu kultūriniu rudens renginiu tituluojamas kino festivalis žiūrovams šiemet pristatys daugiau nei šimtą premjerų iš visos Europos, kvies į susitikimus su žymiais kino kūrėjais ir skatins diskusijas apie Lietuvos kino ateitį.
Vakar paskelbus festivalio pradžią, gausi „Scanoramos“ programa žiūrovams neleis atsikvėpti iki pat festivalio pabaigos. Renginių gausa pasižymės ir pirmasis „Scanoramos“ savaitgalis. Jau šiandien, penktadienį, žiūrovų laukia naktinis kino maratonas – į festivalio programą grįžusi trumpametražių filmų naktis „Šiaurės pašvaistė“. 23 val. prasidėsiantis kino seansas truks beveik septynias valandas ir žiūrovams pristatys 25 naujausius ir įdomiausius pastarųjų trejų metų Šiaurės šalių trumpametražius filmus.
„Scanoramoje“ žiūrovų lauks ne tik didelis filmų pasirinkimas, bet ir įdomios pažintys su jų kūrėjais. Į festivalį šiemet atvyksta amerikiečių režisierius Frakas Pavichas, danų kūrėjas Nilsas Malmrosas, lenkai Lechas Majewskis ir Krzysztofas Zanussi, norvegų režisierius Erikas Poppe’as, britų kino kūrėja Joanna Hogg, ir kiti, kino pasaulyje pripažinti kino kūrėjai bei aktoriai.
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet lapkričio 6–23 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.