Paieška

naujienos

Likus mažiau nei dviem savaitėms iki festivalio pradžios, spalio 8–30 d. vyksiantis „Nepatogus kinas“ kviečia nieko nelaukiant organizuotis savo pačių kino seansus. Dokumentinių filmų festivalis pristato bendrakūrystės projektą „NK-DOKU“ – virtualią platformą, skirtą savarankiškai rengti viešas filmų peržiūras bendruomenėse ar organizacijose.

 

„Dokumentiniai filmai kuriami tam, kad juos žiūrėtų, na, o festivalis kasmet turi pradžią ir pabaigą. Todėl šiemet išpildėme didelę savo svajonę – sukurti atrinktų filmų katalogą ir sistemą, kuri plėstų legalaus kino prieinamumą edukacinėms ir bendruomenių iniciatyvoms. „NK-DOKU“ yra unikalus projektas, edukaciniais tikslais suteikiantis išskirtinį kino turinį motyvuotiems nekomercinių renginių organizatoriams“, – pasakoja projekto „NK-DOKU“ iniciatorė, festivalio „Nepatogus kinas“ koordinatorė Judita Ragauskaitė.

 

Šia platforma „Nepatogus kinas“ kviečia naudotis bibliotekas, universitetus, studentų atstovybes, kino klubus ir visus alternatyvių renginių organizatorius, kurie turi patalpas ir filmų rodymui reikalingą techninę įrangą. „Projektas ir kino seansai – visada atviri ir nemokami, tad prasmingus susibūrimus su filmu ir pokalbiais galite rengti jau dabar“, – kviečia J. Ragauskaitė.

 

„NK-DOKU“ filmų kataloge kasmet bus pristatoma vis nauja tematinė filmų programa. Šių metų filmus vienija žaidimų tema, o platformoje jau galima rasti 6 pilnametražius, 3 trumpametražius ir vieną virtualiosios realybės filmą. Kur baigiasi žaidimas? Ar žaidimai gali skatinti empatiją? O gal tendencija atvirkščia – jie virsta pykčio įrankiais? Į šiuos klausimus mėgina atsakyti „NK-DOKU“ projektą atidaranti rinktinių filmų programa, skirta jauniems virtualios kartos žmonėms.

 

Prie „NK-DOKU“ bendrakūrystės projekto norinčioms prisijungti bendruomenėms, organizacijoms ir institucijoms tereikia užpildyti registracijos formą ir, sulaukus patvirtinimo, išsirinkti filmą. Organizatoriai suteiks galimybę legaliai parsisiųsti filmo kopiją, o taip pat ir su juo susijusią reklaminę ir edukacinę medžiagą. Prie platformos gali jungtis Lietuvos teritorijoje veikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys. Filmų katalogas ir daugiau informacijos: https://nkdoku.lt/.

 

Apie „Nepatogų kiną“

 

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.