Paieška

naujienos

Jau nuo gegužės 5 dienos platformoje „Netflix“ galima pamatyti serialą „Clark“. Karantino laikotarpiu filmuotame seriale pasakojama reali istorija apie Stokholmo sindromą – psichologinę būseną, kuomet pagrobti įkaitai pradeda jausti teigiamus jausmus, pagarbą ar net meilę savo pagrobėjams, nepaisant iškelto pavojaus jų sveikatai ar gyvybei. Istorija paremta tikrais Clarko Odertho Olofssono gyvenimo faktais. Būtent po jo įvykdyto nusikaltimo atsirado Stokholmo sindromo terminas, dabar plačiai naudojamas visame pasaulyje. 

Filmavimo darbus organizavo lietuvių kino gamybos kompanija „Dansu”. „Labai džiaugiuosi, kad Netflix sėkmingai startavo serialas „Clark” (šiuo metu Švedijoje tai populiariausias serialas platformoje), kurį prieš metus baigėme filmuoti Lietuvoje. Tai buvo itin sudėtingas projektas, vykdytas karantino metu, su daug apribojimų, su įvairais stabdymais ir pasiekęs žiūrovus tik sunkaus komandos darbo dėka. Aš ypatingai didžiuojuosi lietuvių komanda, kurios atsidavimas ir įdėta energija jaučiasi kiekviename šio serialo kadre.” – pasakojo Gabija Siurbytė, „Clark” ko-prodiuserė.

Filmavimo vietas atrinko „Baltic Locations”. Stebint serialą bus galima atpažinti Vilniaus senamiesčio gatves, Kauno miesto centrinį paštą, Verkių rūmus ir kitas šalies lokacijas. Etmonų ir Arklių gatvės seriale tapo Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalu, o Užupio rajono kiemuose buvo atkurtas hipiškasis Kopenhagos rajonas Kristianija. Svarbus vaidmuo čia teko ir Lukiškių kalėjimui, suvaidinusiam net keletą kalinimo įstaigų. Prodiuseriai džiaugėsi, jog lokacijų įvairovės dėka puikiai pavyko perteikti to meto Švedijos dvasią.

Taip pat seriale matyti ir lietuvių aktorių veidai, tiesa, jie atlieka antraplanius vaidmenis, nes serialas filmuotas švedų kalba. Žiūrint „Clark“ lietuvių pavardes bus galima išvysti ir titruose, mat tarptautinėje filmavimo komandoje dirbo net apie 120 mūsų šalies kūrėjų. „Tikiuosi, ne tik užsienio, bet ir Lietuvos žiūrovai atras šį keistą, ambicingą, ryškų, dinamišką, spalvotą serialą, pasakojantį apie nusikaltėlį, kurio dėka atsirado išsireiškimas Stokholmo sindromas,” dalinosi G. Siurbytė.

 

Nuotraukų autorius Audrius Solominas.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.