Paieška

naujienos

Europos kinas turi milžinišką kūrybinį potencialą, tačiau talentingi kino kūrėjai ir įdomūs naujieji kino veidai vis dar pralaimi kovoje dėl žiūrovų dėmesio Holivudo produkcijai. Apie kino perspektyvas Europoje kino kūrėjai susitiks diskutuoti Vilniuje, balandžio 6 dieną. Čia, festivalio „Kino pavasaris“ metu, vyks svarbiausias senojo žemyno kino renginys „Europos kino forumas“. Jis – kasmetinės festivalio kino industrijai skirtos konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ dalis.
Siekdama stiprinti Europos kino konkurencingumą ir padėti kūrėjams atrasti savo auditoriją Europoje bei už jos ribų, taip pat supažindinti su skaitmeninio amžiaus galimybėmis ir iššūkiais, geriausiomis audiovizualinio turinio rinkodaros praktikomis, Europos Komisija 2015 metais pristatė „Europos kino forumo“ idėją.

Ši EK iniciatyva suvienijo kino kūrėjus – unikaliame kasmetiniame forume, kuris vyksta didžiųjų Europos kino festivalių ir kitų renginių metu, kūrėjai dalinasi patirtimi šiuolaikiškuose diskusijose, dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, pristato pranešimus aktualiomis kino industrijos temomis. „Europos kino forumas“ pritraukia įvairių sričių profesionalus, kino ir televizijos įžymybes.

Šiais metais „Europos kino forumo“ diskusijos jau vyko Berlyno kino festivalio metu. Buvo kalbama apie tai, kaip ir kodėl svarbu išnaudoti šiuolaikines technologijas, apie dokumentiką „posttiesos“ laikotarpiu, moterų padėtį šiuolaikinėje kino industrijoje, interaktyvų (virtualios realybės) turinį. Balandžio 6 dieną „Europos kino forumas“ bus organizuojamas Vilniuje, o vėliau keliaus į Kanus, Ansi, Barseloną ir Veneciją.

Tai, kad EK pasirinko Vilnių yra didžiulis įvertinamas augančiai, stiprėjančiai Lietuvos kino bendruomenei. Lietuvos kino industrijos profesionalai planuoja aktyviai dalyvauti forume ir pasidalinti patirtimi, žiniomis su kolegomis iš visos Europos. „Europos kino forumą“ Vilniuje moderuos žurnalistas, kritikas ir kino bei skaitmeninės medijos ekspertas iš Didžiosios Britanijos Michaelas Gubbinsas.

Daugiau:
http://kinopavasaris.lt/lt/naujienos/europos-kino-forumas-vilniuje-perspektyvi-naujoji-europos-kino-kureju-karta-meta-issuki-holivudui

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.