Paieška

naujienos

Šiandien didžiausias trumpametražių filmų industrijos renginys Baltijos šalyse – „Baltic Pitching Forum“ – skelbia projektų registracijos pradžią. Trumpųjų filmų projektus vystantys kūrėjai kviečiami teikti savo naujausių filmų idėjas, kurias norėtų pristatyti tarptautinės kino industrijos ekspertams. Vienuoliktus metus Vilniuje organizuojamas „Baltic Pitching Forum“ vyks 2023 m. spalio 10–13 d.

„Baltic Pitching Forum“ – tai reikšmingas ir vienintelis tokio pobūdžio trumpametražio kino industrijos renginys Baltijos šalyse, kasmet pritraukiantis vis didesnį regioninės ir tarptautinės industrijų atstovų skaičių. Šio forumo metu kino kūrėjams suteikiama unikali galimybė ne tik pristatyti projektus savo sričių ekspertams iš festivalių, televizijų, platinimo ir pardavimų kompanijų, bet ir tobulinti projektų pristatymo įgūdžius, konsultuotis filmo scenarijaus klausimais, užmegzti reikšmingas partnerystes ar surasti prodiuserius bendrai gamybai. Tuo tarpu į forumą atvykę ekspertai turi vertingą progą susipažinti su Baltijos šalių kino talentais, jų naujausiomis idėjomis ir ne tik pasidalinti savo įžvalgomis, bet ir tartis dėl bendros gamybos ar filmų įsigijimo galimybių.

Kaip ir kasmet, į forumą bus atrinkta dvylika projektų – po tris iš kiekvienos šalies: Lietuvos, Latvijos, Estijos ir svečio teisėmis dalyvaujančios šalies-viešnios Graikijos. Augant forumo žinomumui ir reikšmingumui Baltijos regione, šiemet nuspręsta pirmą kartą praplėsti renginio šalies-viešnios geografiją ir pakviesti Graikijos kino kūrėjus pristatyti savo projektus. Stebint graikų trumpametražio kino gamybos plėtrą ir filmų sėkmę tarptautiniuose kino festivaliuose, tikimasi, sudaryti sąlygas produktyviai tinklaveikai ir paskatinti bendros gamybos projektų įgyvendinimą tarp dalyvaujančių šalių.

Teikti paraiškas į „Baltic Pitching Forum“ gali kino kūrėjai, kurie yra sukūrę bent vieną filmą ir šiuo metu vysto vaidybinio, animacinio ir hibridinio žanro trumpametražių filmų projektus. Forumo atrankai pateikiamų filmų projektų trukmė negali viršyti 30 minučių, filmai turi būti orientuoti į tarptautinę auditoriją. Registracija vyksta iki liepos 20 d.

Spalio 10–13 d. atrinkti dalyviai susirinks Vilniuje keturių dienų trukmės industrijos renginyje, kurio metu dalyvaus intensyviuose projektų pristatymo mokymuose su pristatymo meno eksperte Gabriele Brunnenmeyer (Vokietija), o įgytas žinias pritaikys praktiškai – vystomus projektus pristatys tarptautinei ekspertų komisijai. Taip pat forumo metu vyks paskaitos, diskusijos bei alumnų filmų pristatymai, kuriuose dalyvauti galės visi besidomintys trumpametražio kino industrija. Atrinktų kino kūrėjų rudens pradžioje lauks virtualios konsultacijos su scenarijaus rašymo konsultante Anna Bielak (Lenkija).

Forumo metu trumpametražių filmų projektus vertins ir apdovanojimus nugalėtojams įteiks tarptautinė komisija ir trijų Baltijos šalių prodiuserių žiuri. Baltijos šalių filmų projektai pretenduoja laimėti kelialapius į svarbiausius Europos trumpametražių filmų industrijos renginius: „Talents and Short Film Market“ (TSFM) iniciatyvą „You Only Pitch Twice“ (Italija) ir didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano metu vykstantį koprodukcijos forumą „Euro Connection“ (Prancūzija). Vienam projektui bus įteiktas piniginis prizas – 1000 eurų vertės Baltijos šalių prodiuserių MEDIA apdovanojimas, kurį įsteigė ES programos „Kūrybiškos Europos“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje MEDIA biurai.

Renginį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Forumo instituciniai rėmėjai: Lietuvos kino centras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos rasite čia.

DALINTIS
susiję straipsniai
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.